piątek, 3 kwietnia 2020

MIŁOŚC, UNIESIENIA, CUDOWNE SCENERIE W 2 FANTASTYCZNYCH FILMACH KOSTIUMOWYCHUwielbiam filmy kostiumowe z takim uroczym klimatem i ubolewam nad tym, że coraz mniej mi już ich zostało do obejrzenia. Lubię ten klimat, tamte czasy, te romantyczne miłości. Taka ze mnie chyba jest romantyczka  ;)

Dziś przedstawię Wam 2 fantastyczne propozycje, które mnie bardzo zachwyciły i pozwoliły na chwilę relaksu z kubkiem gorącego kakao na ukochanej sofie. Polecam na weekend!


---------------------------------------------------------------------


JANE EYRE

(Kostiumowy / Melodramat; 2011; reżyseria Cary Joji Fukunaga; prod. USA / Wielka Brytania)
Oczywiście film z miłosną historią na pierwszym planie, ekranizacja książki wiktoriańskiej pisarki Charlotte Bronte.
Ja w kilku momentach zastanawiałam się czy przypadkiem film nie zawiera elementów thrillera ;) Ale nie…, moje rozczarowanie wywołało uśmiech na twarzy i udało odetchnąć z ulgą, zapewniam, że jest to wspaniała historia miłosna.

Główną rolę gra Mia Wasikowska (aktorka posiadająca polskie pochodzenie) jako Jane Eyre, guwernantka zajmująca się Adel w posiadłości Thornfield Hall, gdzie przybywa po bardzo dotkliwych doświadczeniach dzieciństwa. To tu jej życie i serce zmienia się i doświadcza czegoś, z czym nigdy nie miała do czynienia, a mianowicie z miłością, jednak pewna skrywana tajemnica jest kłodą w jej dążeniu do szczęścia.

Na zachwyt zasługuje niewątpliwie przepiękna angielska sceneria, jak również fantastyczne kostiumy. Nie sposób również nie wspomnieć o muzyce Dario Marianelli, twórcy muzyki do innych filmów kostiumowych takich jak "Duma i uprzedzenie" czy też "Pokuta".-----------------------------------------------------------------

ZAKOCHANA JANE

(Biograficzny Melodramat; 2007, reżyseria Julian Jarrold; prod. Irlandia Wielka Brytania)
I tu mamy do czynienia z fantastycznym kostiumowym melodramatem, ale już opartym na biografii  Jane Austen, pisarki znanej z autorstwa takich dzieł jak "Duma i uprzedzenie" czy "Emma", która zakochuje się w  intrygującym Irlandczyku, Tomie Lefroy'em. Jane marząca o wielkiej miłości napotyka na swojej drodze na wiele przeciwności losu, które uniemożliwiają jej szczęśliwy związek. Niskie pochodzenie, brak majątku, a do tego ogromne literackie ambicje, sprawiają, że jej życie nie jest usłane różami. Odrzuca całkowicie przekonanie, że mąż trzeba wyjść, bo tak wypada. Uważa, że prawdziwe małżeństwo jest tylko wtedy możliwe, gdy miedzy dwojgiem wybranków żyje prawdziwa, ogromna miłość. Czy jej się to uda, czy tego doświadczy….. Przekonajcie się sami oglądając ten film w zaciszu domowym, bo wart jest chwili wspaniałego relaksu!Jeśli macie jednak ochotę na chwilkę z dreszczykiem emocji, zapraszam na mój wpis z 3 filmami z morderstwem w roli głównej.Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza