sobota, 18 kwietnia 2020

ZWIEDZANIE NAJPIEKNIEJSZYCH OGRODÓW BOTANICZNYCH ONLINE – MÓJ PLAN NA WEEKEND


Na weekend zaplanowałam coś fantastycznego, a nie tylko Netflix i oglądanie seriali i filmów… bo ile można nie?   ;)

Jak nie możemy wyjść na zewnątrz, by podziwiać przyrodę, to nic nie stoi na przeszkodzie, by podziwiać ją ze swoich 4 kątów w domu. A jak to zrobić?

Najpiękniejsze ogrody botaniczne są teraz dostępne online do zwiedzania. Czy to nie fantastyczna wiadomość?! Taka namiastka przecudownej roślinności, którą nie możemy podziwiać na żywo.

W czasie epidemii ponad 1700 ogrodów zostało zamkniętych dla odwiedzających, zamknięto je, można powiedzieć przed całym światem, a natura w nich ogromnie tętni życiem, jeszcze teraz, gdy nastała tak cudowna pora roku, jaką jest wiosna!

Ja polecam dziś do odwiedzenia trzy piękne miejsca z przecudowną roślinnością.

To co zaczynamy?


1.    Anglia – Kew Gardens


źródło: Pinterest

Ogród, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, położony jest w południowo-zachodnim Londynie. Jest to także placówka naukowa i edukacyjna o znaczeniu międzynarodowym. Tu mieszczą się, oprócz rozległych ogrodów oraz szklarni, liczne pracownie naukowe, biblioteka oraz jedno z największych herbariów (zbiór, drukowana lub ręcznie wykonana kolekcja opisanych rycin lub zasuszonych roślin, stworzona przeważnie formie zeszytowej).


źródło: Pinterest

Na terenie znajduje się także galeria sztuki, pałac oraz restauracje. Ogród ten gromadzi największą i najbardziej różnorodną kolekcji roślin oraz drzew na świecie.

Zwiedzanie możecie rozpocząć TU


2.    Francja – Ogród Wersalski


źródło: Pinterest


Ogród ten mieści się oczywiście w stolicy Francji, Paryżu i określany jest mianem ogrodu w stylu francuskim. Zajmuje obszar 250 akrów i obejmuje pałac jak również przepiękny kompleks z przecudowną roślinnością. 
źródło: Pinterest


Jest on niejako odzwierciedleniem osobowości Ludwika XIV. Budowa pałacu okazała się prostym zadaniem, lecz podporządkowanie sobie natury na takim ogromnym terenie robi już ogromne wrażenie. Zaprojektował go André Le Nôtre, a prace rozpoczęły się w 1660 roku. Każdy jego skrawek został pieczołowicie zaplanowany. Mówi się, że André Le Nôtre stworzył baśniową krainę, brzmi to fantastycznie i zachęcająco.

To wspaniała okazja by to miejsce zobaczyć online, zwłaszcza, że określa się je jako jedno z najbardziej zatłoczonych przez turystów miejsc na mapie Paryża.

Zwiedzanie możecie rozpocząć TU3.    Włochy - Ogrody Zamku Trauttmansdorff

źródło: Pinterest

Ogród ten jest określany hitem południowego Tyrolu. Podobno czaruje swoim urokiem odwiedzających przez cały rok. Podzielony jest na 4 strefy - letnią, wodną, tarasową, leśną oraz florę Południowego Tyrolu, a cały obszar obejmuje liczne promenady, stawy, pawilony oraz przewspaniałe rośliny i kwiaty z całego świata.źródło: Pinterest

Pośrodku ogrodu króluje zamek Trauttmansdorff, w którym mieszkała kiedyś cesarzowa Sissi podczas swojej kuracji zdrowotnej. Zwiedzający mogą obejrzeć, między innymi 700-letni gaj oliwny, las bambusowy i ogród wertykalny, brzmi zachęcająco, prawda?

Zwiedzanie możecie rozpocząć TUTo zachęcam do zwiedzania! Najlepiej z czymś dobrym u boku np. jakbłkmi pod kruszonką - przepis znajdziecie TU


Buziaki!!!Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza